Aktuality

Priatelia akordeonisti, už o pár dní sa stretneme na podujatí ASPUŠ Snina 2024. Radi by sme Vám dali do pozornosti niekoľko praktických informácií týkajúcich sa parkovania.

Priatelia akordeonisti, aj v roku 2024 sme pre našich priaznivcov vytvorili možnosť zúčastniť sa Majstrovských kurzov u renomovaných pedagógov. Majstrovské lekcie sú určené pre aktívnych účastníkov, ale aj pre pozorovateľov. Na podujatí v Snine budú majstrovské kurzy/semináre prebiehať pod vedením Alexandra Hrustevicha (UA) a Markéty Laštovičkovej...

Milí akordeonisti, napísal som druhý album skladbičiek pre sólo akordeón s názvom Úsmevy akordeónu 2. Je to 20+1 skladbičiek pre starších žiakov 1. stupňa hry na akordeón. Niektoré z nich sú napísané vo variačnej forme, teda žiak si môže vybrať, ktorú verziu chce hrať.

Vážení přátelé,rádi bychom Vás pozvali na Mezinárodní akordeonovou soutěžní přehlídku komorních souborů ACCOKroměříž 2024TERMÍN: 1. - 2. březen 2024 MÍSTO konání akce: Základní umělecká škola Kroměříž, Jánská 31, Kroměříž
Podrobné informace a přihláška v příloze.
--
S pozdravem
Dr. Marcela Kysová - Halmová
00420 733 668 835

Premiérovaná skladba slovenského skladateľa Petra Machajdíka (*1961) Na tenkom ľade je pôsobivou zvukovou mozaikou, ktorú tvoria "machajdíkovské" dlhoznejúce zvukové plochy, striedajúce sa so zreteľnou brilanciou.

Milé akordeonistky, milí akordeonisti, pán Štefan Eperješi by Vám rád dal do pozornosti publikácie vydané pre akordeón Hudobnou spoločnosťou Hemerkovcov v Košiciach a Hudobným fondom v Bratislave. V prípade záujmu môžete kontaktovať priamo autora (eperstefan@gmail.com).

prípravy spojené s organizovaním akordeónového sviatku ASPUŠ Bratislava 2022 sú v plnom prúde. Radi by sme Vás preto oboznámili s časovým harmonogramom podujatia.

naša škola organizuje 18. ročník Akordeónového festivalu v rytme rôznych hudobných žánrov, ktorého zakladateľom je pán prof. Miroslav Košnár. Po úspešných predchádzajúcich rokoch a dvoch rokoch odmlčania sa kvôli pandémii budeme radi, ak sa opäť stretneme a vymeníme si skúsenosti v oblasti akordeónu.