KONCERT   Jean-Louis Matinier & Kevin Seddiki

10.02.2020
14.03.2020 19:00

Zrkadlová sála Primaciálneho paláca, Primaciálne námestie 2, 811 01 Bratislava


Jean-Louis Matinier je jedným z najvýznamnejších akordeonistov v Európe. Okrem dlhoročnej spolupráce s hudobníkmi ako Renaud Garcia-Fons a Juliette Gréco, je známy zo spoločných projektov s velikánmi ako Anouar Brahem, François Couturier, Joseph Tawadros alebo Gianluigi Trovesi.

Nový album pod názvom Rivages (ECM) predstaví v celosvetovej premiére v Bratislave 14. marca 2020. Spoluautorom a spoluhráčom mu bude vynikajúci gitarista Kevin Seddiki.

Gitarista Kevin Seddiki je držiteľom prestížneho Európskeho gitarového ocenenia (European Guitar Award 2009) a je dlhoročným spoluhráčom známeho hudobníka Al di Meolu. Má blízko k jazzu rovnako ako k world music.J.L. Matinier a K. Seddiki vytvorili projekt, ktorý nazvali « Chamber Jazz Music Opened to the World », výsledkom je ich nový spoločný album.Vlastné kompozície a nové aranžmány skladieb od skladateľov rôznych epoch (J. S Bach, Gabriel Fauré, Jacques Brel, Sarde, Schumann ai.) vám títo umelci predstavia ako jedinečný vesmír zvukov a textúr v bravúrnom prevedení. Vlastné kompozície a aranžmány rôznych skladieb dopĺňajú improvizáciami. Gitaru a akordeón odhalia v novom svetle skúmajúc hranice oboch nástrojov.Jean-Louis Matinier - Akordeón
Kevin Seddiki - Gitara

Vstupenky je možné zakúpiť aj na mieste konania.
Cena na mieste: 15 € / študenti 7€