ASPUŠ Sládkovičovo - INFO

11.04.2016
Milé akordeonistky a akordeonisti.

Rád by som Vás informoval, že prípravy akordeónovej súťažnej prehliadky v Sládkovičove sú v plnom prúde. Dnešným dňom sme ukončili prijímanie prihlášok, a teda začíname chystať samotný súťažný deň. Do súťaže sa prihlásilo celkovo 60 sólistov a štyri komorné zoskupenia. Celkový počet účastníkov aj s učiteľmi a pozorovateľmi prekročí číslo sto. Takéto čísla nás organizátorov samozrejme tešia, avšak priniesli aj niektoré malé zmeny v programe súťažného dňa, o ktorých by som Vás rád poinformoval.

Pôvodne sme plánovali celú súťažnú prehliadku zrealizovať vo veľkej sále budovy INOVATECH, avšak pri aktuálnom počte súťažiacich budeme musieť využiť aj druhú súťažnú sálu (zasadaciu miestnosť INOVATECH). Netreba mať však obavu, toto riešenie bolo plánované nakoľko oba priestory sú reprezentačné a zaručujú požadovanú kapacitnú aj akustickú úroveň.

Rád by som Vás tiež informoval, že súčasťou prehliadky v Sládkovičove bude aj záverečný koncert poľsko-slovenského dua Accosphere (classical accordion duo).

Časový plán ako aj mená porotcov v jednotlivých kategóriách Vám pošleme už čoskoro.